Umowa na inwestycję drogową za 2 mln zł

dodano: 2017-04-09 21:26 | aktualizacja: 2017-04-09 21:50
autor: Anna Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Powiat_droga_360 Przy udziale starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, wicestarosty Józefa Mroczka i członka Zarządu Powiatu Rafała Rudki podpisano umowę na rozbudowę drogi powiatowej w miejscowości Pogwizdów i Zawada w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Powiat_drog_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Stan dróg na terenie Powiatu Bocheńskiego jest dobry, są jeszcze odcinki dróg, które należy poprawić lub przebudować. Zapotrzebowanie społeczeństwa poszło w kierunku poprawy bezpieczeństwa i jest to również zbieżne z działaniami Zarządu Powiatu , chodzi tutaj o budowę chodników i stworzenie takich warunków ruchu pieszych aby było bezpieczniej – mówił Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.


Planowana rozbudowa drogi w Pogwizdowie i Zawadzie polegać będzie na budowie 2 km chodnika wraz z kanalizacją deszczową, przebudowie drogi na odcinku kilometra i poszerzeniu jezdni do szerokości 6 mb, wykonaniu nawierzchni asfaltowej oraz  ułożeniu  ścieku  przykrawężnikowego.  Przebudowane zostaną zjazdy, skrzyżowanie z drogą gminną  jak również sieć teletechniczna i energetyczna. Planuje się również wykonać dwie zatoki autobusowe w Pogwizdowie.
 


Chodnik, który powstanie wzdłuż drogi powiatowej umożliwi bezpieczną komunikację pieszych w tym dzieci do kościoła, szkoły, sklepy czy też świetlicy, jak również wpłynie na bezpieczeństwo ruchu kołowego.

Początek inwestycji zlokalizowany jest w miejscowości Pogwizdów od skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą w kierunku szkoły a koniec w miejscowości Zawada przy istniejącym chodniku naprzeciwko sklepu PSS.

To ważna i oczekiwana inwestycja dla mieszkańców. Będzie to odcinek który połączy dwa fragmenty w Zawadzie gdzie zostało już przebudowane skrzyżowanie i drugi w Pogwizdowie, gdzie fragment odcinka został zrealizowany w tamtym roku – mówił Rafał Rudka członek Zarządu Powiatu w Bochni.


Całość inwestycji to prawie 2 miliony złotych z czego połowa środków to dotacja z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Pozostała kwota zostanie pokryta ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Bocheńskiego i Gminy Bochnia.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji, którą zrealizuje firma KAMBUD z Starego Wiśnicza to koniec października 2017 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...