„Podróże z historią” 4 od 8.04 w TVP2

dodano: 2017-04-08 05:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Podróże z historią” W sobotę, 8 kwietnia br. o godzinie 11:40 w TVP2 wyemitowany zostanie pierwszy odcinek czwartego sezonu programu „Podróże z historią” (więcej tutaj i tutaj). W premierowej odsłonie Radosław Kotarski zdradzi widzom m.in. tajemnice kopalni soli w Bochni i odwiedzi Łódź, stolicę polskiej kinematografii. Wcześniejsze sezony tego programu mogą obecnie oglądać widzowie TVP2, TVP Polonia, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP Info.

TVP2 TVP 2 Dwójka „Podróże z historią”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dlaczego ceny „słone” to ceny wysokie? Jak ciężka była beczka soli, którą musieliśmy z kimś zjeść, aby dobrze go poznać? Czym jest tajemniczy „kłapeć”? Radosław Kotarski wyrusza do Bochni, aby odpowiedzieć na te pytania i przekonać się o trudach pracy dawnych górników, którzy z narażeniem życia wydobywali sól. Poza tym będzie eksplorował podziemne korytarze i wczołga się w nieczynne komory górnicze. W drugiej części programu odwiedzi z kamerą filmową Łódź, szukając odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że właśnie to miasto jest stolicą polskiej kinematografii.
 
Radosław Kotarski w programie „Podróże z historią”, foto: TVP
Radosław Kotarski w programie „Podróże z historią”, foto: TVP


- Program zrealizowano w duchu francuskiej szkoły historii Annales, skupiając się na codziennym życiu naszych przodków, ich emocjach i obowiązujących w przeszłości stosunkach społecznych, nie zaś na ogólnych wydarzeniach i datach, charakterystycznych dla szkolnych lekcji historii. Nie zabraknie w nim zaskakujących eksperymentów i widowiskowych rekonstrukcji historycznych - czytamy w komunikacie.

„Podróże z historią” - sezon 4., emisja w soboty (od 8 kwietnia 2017 roku) około 11:40 w TVP2 (TVP2 HD). Wcześniejsze sezony tego programu mogą obecnie oglądać widzowie TVP2 (TVP2 HD), TVP Polonia, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP Info (TVP Info HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub analogowego AV...

690 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...