„Podróże z historią” 4 od 8.04 w TVP2

dodano: 2017-04-08 05:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Podróże z historią” W sobotę, 8 kwietnia br. o godzinie 11:40 w TVP2 wyemitowany zostanie pierwszy odcinek czwartego sezonu programu „Podróże z historią” (więcej tutaj i tutaj). W premierowej odsłonie Radosław Kotarski zdradzi widzom m.in. tajemnice kopalni soli w Bochni i odwiedzi Łódź, stolicę polskiej kinematografii. Wcześniejsze sezony tego programu mogą obecnie oglądać widzowie TVP2, TVP Polonia, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP Info.

TVP2 TVP 2 Dwójka „Podróże z historią”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dlaczego ceny „słone” to ceny wysokie? Jak ciężka była beczka soli, którą musieliśmy z kimś zjeść, aby dobrze go poznać? Czym jest tajemniczy „kłapeć”? Radosław Kotarski wyrusza do Bochni, aby odpowiedzieć na te pytania i przekonać się o trudach pracy dawnych górników, którzy z narażeniem życia wydobywali sól. Poza tym będzie eksplorował podziemne korytarze i wczołga się w nieczynne komory górnicze. W drugiej części programu odwiedzi z kamerą filmową Łódź, szukając odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że właśnie to miasto jest stolicą polskiej kinematografii.
 
Radosław Kotarski w programie „Podróże z historią”, foto: TVP
Radosław Kotarski w programie „Podróże z historią”, foto: TVP


- Program zrealizowano w duchu francuskiej szkoły historii Annales, skupiając się na codziennym życiu naszych przodków, ich emocjach i obowiązujących w przeszłości stosunkach społecznych, nie zaś na ogólnych wydarzeniach i datach, charakterystycznych dla szkolnych lekcji historii. Nie zabraknie w nim zaskakujących eksperymentów i widowiskowych rekonstrukcji historycznych - czytamy w komunikacie.

„Podróże z historią” - sezon 4., emisja w soboty (od 8 kwietnia 2017 roku) około 11:40 w TVP2 (TVP2 HD). Wcześniejsze sezony tego programu mogą obecnie oglądać widzowie TVP2 (TVP2 HD), TVP Polonia, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP Info (TVP Info HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...