„Podróże z historią” 4 od 8.04 w TVP2

dodano: 2017-04-08 05:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Podróże z historią” W sobotę, 8 kwietnia br. o godzinie 11:40 w TVP2 wyemitowany zostanie pierwszy odcinek czwartego sezonu programu „Podróże z historią” (więcej tutaj i tutaj). W premierowej odsłonie Radosław Kotarski zdradzi widzom m.in. tajemnice kopalni soli w Bochni i odwiedzi Łódź, stolicę polskiej kinematografii. Wcześniejsze sezony tego programu mogą obecnie oglądać widzowie TVP2, TVP Polonia, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP Info.

TVP2 TVP 2 Dwójka „Podróże z historią”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dlaczego ceny „słone” to ceny wysokie? Jak ciężka była beczka soli, którą musieliśmy z kimś zjeść, aby dobrze go poznać? Czym jest tajemniczy „kłapeć”? Radosław Kotarski wyrusza do Bochni, aby odpowiedzieć na te pytania i przekonać się o trudach pracy dawnych górników, którzy z narażeniem życia wydobywali sól. Poza tym będzie eksplorował podziemne korytarze i wczołga się w nieczynne komory górnicze. W drugiej części programu odwiedzi z kamerą filmową Łódź, szukając odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że właśnie to miasto jest stolicą polskiej kinematografii.
 
Radosław Kotarski w programie „Podróże z historią”, foto: TVP
Radosław Kotarski w programie „Podróże z historią”, foto: TVP


- Program zrealizowano w duchu francuskiej szkoły historii Annales, skupiając się na codziennym życiu naszych przodków, ich emocjach i obowiązujących w przeszłości stosunkach społecznych, nie zaś na ogólnych wydarzeniach i datach, charakterystycznych dla szkolnych lekcji historii. Nie zabraknie w nim zaskakujących eksperymentów i widowiskowych rekonstrukcji historycznych - czytamy w komunikacie.

„Podróże z historią” - sezon 4., emisja w soboty (od 8 kwietnia 2017 roku) około 11:40 w TVP2 (TVP2 HD). Wcześniejsze sezony tego programu mogą obecnie oglądać widzowie TVP2 (TVP2 HD), TVP Polonia, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP Info (TVP Info HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM TeleSystem. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

550 zł Więcej...

TNT Sat: dekoder Vega HD + karta

Dekoder Vega HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

630 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...