28.03 Bochniacy z pasją: „Australia - emigrować czy podróżować?”

dodano: 2017-03-15 17:05
autor: AK | źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni

Australia_spotkanie_biblioteka_360px.jpg Bocheńska Biblioteka oraz Stowarzyszenie Bochnia i Sól zapraszają na XV spotkanie z cyklu „Bochniacy z pasją” z Anną i Januszem Sulisz „Australia - emigrować czy podróżować?” - 28 marca 2017 r., godz. 18:00, sala klubu Biblioteki. 

Australia_biblioteka_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Anna i Janusz Sulisz, małżeństwo z Bochni, którego wspólną pasji są podróże, po raz drugi będzie gościć w ramach cyklu „Bochniacy z pasją”.  

Od lat odwiedzają oni różne zakątki naszego globu, zwłaszcza w miejsca, gdzie Polaków jest mało –  Tajlandia, Wietnam, Mauritius, Malezja, Singapur, ostatnio Australia. Obydwoje związani z telewizją cyfrową i mediami, organizowali targi SAT KRAK w Krakowie. Janusz Sulisz od 1997 roku jest dziennikarzem i redaktorem naczelnym Magazynu Telewizji Cyfrowej SAT Kurier oraz portalu www.satkurier.pl. Jest także prezesem Stowarzyszenia Bochnia i Sól, które za cel postawiło sobie szeroko pojętą promocją Bochni w Polsce i na świecie na portalu www.bochniaisol.pl.

Janusz i Anna Sulisz byli współorganizatorami Miasteczka Cyfrowego TVP w Bochni w 2012 r., z okazji wyłączenia telewizji analogowej. Poza tym pasją Janusza są malarstwo (sam maluje, ma też pokaźną galerię obrazów, którą kiedyś może pokaże w Bibliotece) oraz historia Bochni, która jako miasto jest według niego niedoceniana i mało znana. 
 
Pożyczone auto w Australii zepsuło się nam na autostradzie pod Perth


Od kilku lat przy okazji służbowych podróży Anny i Janusza Suliszów, magazyn SAT Kurier zaczął publikować artykuły o różnych krajach pt. „Podróże z anteną”, gdzie pokazuje się wybrany kraj od strony kuchni, obyczajów, turystyki i odbioru telewizji. Teksty te są dostępne na stronie www.satkurier.pl, a wkrótce ruszy osobny portal www.podrozezantena.pl wspierający organizację festiwalu podróżniczego w Bochni oraz ciekawych wycieczek do wielu interesujących krajów.
 
Spotkanie z leniuchującymi kangurami


Wyprawa do Australii
Ostatnia wyprawa od 12 lutego do 8 marca 2016 r. do Australii (Perth, Margaret River, Brisbane, Fraser Island) jest powodem do podzielenia się doświadczeniami z pobytu w kraju, który wielu osobom wydaje się krajem wielkości Polski, a faktycznie jest wielkości całej Europy. Jeśli komuś wydaje się, że zwiedzi całą Australię w 2 tygodnie to się myli. Jeden z Australijczyków powiedział, że tylko na zwiedzenie Western Australii trzeba 7 miesięcy, a na Tasmanię 1 miesiąc.
 
Puste plaże w Australii są urocze i bez... parawanów


Wielu Polaków marzy o emigracji lub podróży do Australii, więc warto przyjść, by dowiedzieć się coś więcej o tym kraju – kontynencie. Spotkanie z kangurami, koala, wężami i dziką przyrodą, jaskiniami i lasami karri, a także dystansami jakie oferuje Australia, to jest coś co przyciąga podróżników i imigrantów.
 
Quoka - typowo australijskie zwierzę na wyspie Rottnest 18 km od Perth... chciało wsiąść na rower


To kraj poniekąd bardzo niebezpieczny, bo też zupełnie inny niż Polska, mimo tego rajska pogoda i ocean przyciąga. Nie ma tam gonitwy za pieniędzmi, jak w Polsce – tam żyje się w nieco wolniejszym rytmie. Nie jest to tani kraj, tak jak Tajlandia czy Wietnam, ale podobno kto raz zakocha się w Australii to będzie tam chciał wracać lub zostać.

Wszystkich zainteresowanych tym niezwykłym miejscem zapraszamy na spotkanie 28 marca 2017 r. o godz. 18:00 do Sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5, I piętro. Wstęp wolny.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...