„Wieczór Oscarowy" w Kinie Regis

dodano: 2017-02-20 21:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: DKF Maciste

wieczor_oscarowy_regis_2017_360px.jpg 25 lutego 2017 r. - dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów MDK/Kino Regis w Bochni zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

wieczor_oscarowy_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę 25 lutego 2017 r. zobaczymy trzy nominowane produkcje - wcześniej nieobecne na ekranach kina Regis: 

- „Moonlight" reż. Barry Jenkins,
- „Przełęcz ocalonych" reż. Mel Gibson, 
- „Toni Erdmann" reż. Maren Ade.


Tradycyjnie projekcjom towarzyszyć będzie atmosfera filmowego święta, na którą złożą się m.in. dostępny dla wszystkich, którzy zakupią bilet(y): barek kawowy, przekąski, oscarowy wystrój, prezentacje multimedialne, losowanie ufundowanych przez Miejski Dom Kultury upominków filmowych. 

Harmonogram projekcji:

MOONLIGHT /110 minut /8 nominacji/ godz. 16:00
PRZEŁĘCZ OCALONYCH /139 minut/6 nominacji/ godz. 18:15
TONI ERDMANN /162 minuty/1 nominacja/  godz. 21:00

Bilety na poszczególne seanse w cenie 12 zł.

Pomiędzy seansami dostępny będzie barek kawowy i drobne przekąski przygotowane przez CAFETERIĘ CHANTILLY (Bochnia ul. Regis 7a).

Opisy flmów:

MOONLIGHT - nominacje: najlepszy film Adele Romanski, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, najlepszy aktor drugoplanowy Mahershala Ali, najlepsza aktorka drugoplanowa Naomie Harris, najlepszy reżyser Barry Jenkins, najlepszy scenariusz adaptowany Barry Jenkins, Tarell McCraney, najlepsza muzyka oryginalna Nicholas Britell, najlepsze zdjęcia James Laxton, najlepszy montaż Joi McMillon, Nat Sanders.

Obsada: Ashton Sanders, Trevante Rhodes, Mahershala Ali
Reżyseria: Barry Jenkins
Gatunek: dramat
Czas trwania: 110
Produkcja: USA

"Moonlight" to kronika życia młodego Afroamerykanina od dzieciństwa do dorosłości. To dzieło absolutnie wyjątkowe - film stanowi zarazem ponadczasową opowieść o poszukiwaniu swego miejsca w świecie, jak i głęboko osobiste, poetyckie studium tożsamości, rasy, dojrzewania, męskości, rodziny, przyjaźni i miłości. Akcja filmu, bazującego na autentycznych wydarzeniach, rozgrywa się na przestrzeni dwóch dekad w dzielnicy nędzy w Miami. Charona poznajemy jako zagubionego chłopca, którego z opresji ratuje lokalny diler. Następnie obserwujemy prześladowanego przez rówieśników nastolatka, zmagającego się z własną seksualnością i wreszcie dorosłego czarnoskórego mężczyznę. Niezwykle empatyczna wizja Barry'ego Jenkinsa dotyka uniwersalnych prawd i momentów, które kształtują nasze życie i czynią nas tym, kim jesteśmy.

PRZEŁĘCZ OCALONYCH - nominacje: najlepszy film Bill Mechanic, David Permut, najlepszy aktor pierwszoplanowy Andrew Garfield, najlepszy reżyser Mel Gibson, najlepszy dźwięk Andy Wright, Kevin O'Connell, Peter Grace, Robert MacKenzie, najlepszy montaż John Gilbert, najlepszy montaż dźwięku Andy Wright, Robert MacKenzie.
Obsada: Teresa Palmer, Andrew Garfield, Luke Bracey
Reżyseria: Mel Gibson
Gatunek: dramat/wojenny/biograficzny
Czas trwania: 139
Produkcja: USA/Australia

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicz­nym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać osta­teczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawa­ną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskar­żany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się le­genda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość.

TONI ERDMANN - nominacja: najlepszy film nieanglojęzyczny.
Obsada: Sandra Hüller, Trystan Pütter, Peter Simonischek, Ingrid Bisu
Reżyseria: Maren Ade
Gatunek: komedia
Czas trwania: 162
Produkcja: Austria/Niemcy/Rumunia

Najnowszy film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

„Toni Erdmann” to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?

Organizatorzy polecają również regularne seanse innych nominowanych do Oscara filmów:

MILCZENIE w terminie 24, 26 lutego - 1 marca, seanse o godz. 20:10
MANCHESTER BY THE SEA w terminie 3-8 marca, seanse o godz. 20:00
ŻYCIE ANIMOWANE w terminie 3-7 marca, seanse o godz. 18:30
MOONLIGHT w terminie 3-7 marca - dodatkowe seanse o godz. 20:15
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

290 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2490 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...