Spotkanie z Haliną Sułek – Kobiela: promocja poezji

dodano: 2016-06-01 15:02 | aktualizacja: 2016-06-01 15:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka Powiatowa w Bochni

Biblioteka Bochnia W ramach Dni Bochni Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Haliną Sułek – Kobiela i promocję jej drugiego tomiku poetyckiego „Co w trawie piszczy” - 7 czerwca 2016 r., godz. 18:00, sala klubu Biblioteki. Zapraszamy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przed rokiem bocheńscy miłośnicy literatury mieli okazję poznać debiutancki tomik Haliny Sułek – Kobiela „Musztarda po obiedzie” teraz do rąk czytelników trafia kolejny. Autorka jest bocheńskim lekarzem pediatrą i poetką biorącą czynny udział w inicjatywach popularnych literackich portali internetowych.

 Autorka wspomina, że po raz pierwszy napisała tekst poetycki na konkurs „Płomyczka” w trzeciej klasie szkoły podstawowej – „Jak wyobrażam sobie życie w roku 2000”. Potem przyszły dalsze sukcesy i marzenia o szkole teatralnej. Ostatecznie ukończyła Akademię Medyczną, jest lekarzem - pediatrą, od lat związanym z naszym miastem, łączącym pracę zawodową z pasją artystyczną. Mile wspomina między innymi swoje uczestnictwo w kabarecie „Medyk – a – menty”, założonym przez dr Danutę Wojtowicz – Tarczydło z Lublina. 

Twórczość Haliny Sułek - Kobiela stała się częścią kilku antologii poetyckich prezentujących utwory osób współtworzących aktywnie działające portale literackie i biorących udział w ich inicjatywach m. in. Ogrodowe Impresje – antologia forum „Ogród ciszy” (Wydawnictwo Pisarze.pl) oraz Widok z okna, antologia wydana w 2013 roku przez Przyjazny Portal Literacki „Ósme Piętro”.

W wydanym w 2014 roku autorskim debiutanckim tomiku poetyckim zatytułowanym „Musztarda po obiedzie” poetka umieściła 109 wierszy, dzieląc się z nami refleksję nad otaczającą nas rzeczywistością. Podobne treści zawarła w wydanym w 2015 r. drugim tomiku zatytułowanym „Co w trawie piszczy”. Autorka wstępu Emilia Mazurek zachęca czytelników: „To idealna propozycja na ponure, depresyjne dni, gdy czytelnik poszukuje w lekturze źródła otuchy i iskierki uśmiechu, dzięki którym świat może wydać mu się bardziej przyjazny. W rzeczy samej autorka prezentuje w nim wiersze pełne ciepła i łagodnego humoru, posiadające magiczną moc poprawiania nastroju jak szklanka dobrej herbaty z konfiturami.”

Na zaproszenie autorki wybrane utwory przeczytają Zofia Sitko i Jerzy Turek. O oprawę muzyczną zadbają Janusz Stryjski i Karol Makuch, w których interpretacji usłyszymy znane i lubiane piosenki oraz niektóre wiersze z promowanego tomiku. Chętni będą mogli nabyć promowany tomik. Zapraszamy
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A biała

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

690 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...